Stacja czołowa – jak to działa

Jeśli chcesz kupić stację czołową, zobacz tu.

Stacja czołowa to system, dzięki któremu możemy oglądać telewizję kablową oraz korzystać z internetu. To najważniejszy punkt, który skupia różne sprzęty służące do prawidłowej transmisji sygnału telewizyjnego. Pozostałe podzespoły tworzą razem kompleksowy system antenowy. Dowiedz się, co wchodzi w skład stacji czołowej i w jakich miejscach zazwyczaj jest stosowana.

Stacja czołowa – poprawna transmisja sygnału telewizyjnego

Stacja czołowa to urządzenie wykorzystywane w mechanizmach do odbioru telewizji kablowej – między innymi w ośrodkach wypoczynkowych, motelach, szpitalach a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Transmituje ona sygnał do końcowych odbiorców. Jednym z zasadniczych komponentów tworzących stację czołową jest specjalistyczna szafka montażowa – wyprodukowana zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego. Jej konfiguracja odbywa się za pomocą specjalnego oprogramowania. Do szafki można zamontować rozmaite moduły – np. DTV RR4 oraz DTV DM2/4.

Stacja czołowa – odrębne wejścia USB

Poszczególne części składowe dedykowane są do transmisji sygnałów różnego pochodzenia, np. DVB-S/S2 i AV. Standard analogowy jest gorszy niż cyfrowy – występują awarie w przesyle obrazu, a rozbudowa pochłania większe koszty. Gros komponentów składających się na stację czołową wyposażona jest również w oddzielne wejścia USB, które umożliwiają wprowadzenie dowolnej zawartości. Kompleksowy system antenowy osiągamy dzięki połączeniu rozmaitych części.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]