Do czego służą tabliczki informacyjne

Kup tabliczki informacyjne na www.poniedzialek.pl/.

Tabliczki informacyjne pełnią niezwykle istotną rolę w przestrzeni miejskiej oraz wewnątrz budynków. Na co dzień możemy ich nawet nie zauważać, ale sprawiają one, że przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, a nieruchomości są bezpieczniejsze. Przekonajmy się zatem jakiego typu tabliczki informacyjne wyróżniamy oraz dlaczego są tak istotne.

Tabliczki informacyjne – również wewnątrz budynków

Najczęściej występujące tabliczki informacyjne to szczególnie te, które znakują nieruchomości – domy, zakłady pracy, banki, szpitale. Przyczyniają się do tego, że szybko odnajdziemy odpowiedni budynek. Należy jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie są zlokalizowane wyłącznie na zewnątrz nieruchomości, bo bardzo często możemy je także spotkać w pomieszczeniach. To bardzo duża podgrupa tabliczek, które najczęściej służą bezpieczeństwu i komunikują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie odpowiedniego biura lub urzędnika w wielkich biurowcach – w budynkach rządowych w przedsionku znajdują się tabliczki z określeniami departamentów. Szukasz wójta czy wydziału komunikacji? Dzięki tabliczkom informacyjnym zrobisz to błyskawicznie. Równie istotne są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które umieszczane są przy wejściu do biura. Co ciekawe istnieje możliwość zmiany informacji na drzwiach, kiedy zmieni się obsada kadrowa.

Tabliczki informacyjne – ochrona zdrowia i życia pracowników

Nie możemy jednak zapominać o aspekcie bezpieczeństwa – tabliczki informacyjne są przecież nakazywane przez przepisy BHP. Znakują drogi bezpieczeństwa, wyznaczają tzw. palarnie, komunikują o regułach korzystania z wind podczas ewakuacji. Za brak tabliczek informacyjnych grozi kara, funkcjonują także pracownicy ds. BHP, którzy są odpowiedzialni za ich rozmieszczanie. Tabliczki informacyjne produkowane są z trwałych komponentów (takich jak PCV), niektóre rodzaje świecą w ciemności i można je błyskawicznie zamontować.

Adres:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]