Biżuteria z cyrkoniami – nie wszystko diament co się świeci

Kup biżuterię z cyrkoniami.

W procesie tworzenia biżuterii masowo używane są najpiękniejsze kamienie szlachetne. Stanowią one estetyczny element biżuterii, a automatycznie znacznie zwiększają wartość tworzonego dzieła. Konsekwencją tego jest fakt, że dość wąska grupa klientów jest w stanie pozwolić sobie na prawdziwe skarby wśród swoich zbiorów. Na szczęście istnieją też rozwiązania dla zwykłego człowieka.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to sztucznie wytwarzane materiały ozdobne, nie występujące naturalnie. Są one jedną z najlepszych alternatyw dla diamentów – z powodu niemal identycznego wyglądu i podobnych właściwości. Zwykle cyrkonia nie ma barwy, ale okazy zawierające niestandardowe substancje mogą posiadać dowolne kolory, czy też nawet zmieniać je dzięki działaniu światła. Z uwagi na wymienione walory estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i medycyna – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie na dobre osiedliły się jako ozdoby w jubilerstwie, posiadają one oczywiście też inne przeznaczenia. Przykładowo, stosuje się je w stomatologii (jako tymczasowe uzupełnienie zębów mlecznych), do mierzenia pH w wysokich temperaturach czy też przemyśle. W przeszłości, dzięki posiadanym właściwościom wykorzystywane były także przez Rosjan w ich programach kosmicznych. W przypadku, gdy interesuje nas najbardziej popularna forma cyrkonii, czyli biżuteria, nabyć ją można na przykład za pomocą internetu.