Biżuteria z lampworkami – kiedy sprawdzi się najlepiej?

Zamów lampworki.

Na pierwszy rzut oka przypominają kolorowe cukierki. Lampworki, bo o nich piszemy, to specyficzny typ paciorków wykonywanych ze stopionego szkła. Kiedyś były produkowane w domach – surowiec topiono z użyciem przerobionej lampy naftowej, stąd też określenie lampworki. Dziś również można wykonać je samodzielnie, jednak lepszym rozwiązaniem będzie niewątpliwie kupno gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu warto na to postawić? Do jakich kreacji najlepiej założyć lampworki? Jak wykonać je w domu?

Jak produkuje się lampworki?

Lampworki produkuje się, jak przed chwilą napisaliśmy, nad lampą. Dziś całkowicie wystarczy zwykły palnik. Do ich produkcji wykorzystuje się odpowiednie szkło, które pod wpływem ognia rozgrzewa się, zaś to pozwala na danie mu dowolnych kształtów. Strużki gorącego materiału okręcane są wokół pręcika, dzięki czemu każdy paciorek ma otwór dokładnie w centrum – dzięki temu lampworki bywają stosowane do wyrobu broszek czy wisiorków.

Przy których kreacjach lampworki będą szczególnie dobrze wyglądały?

Barwne lampworki doskonale dopasowują się do normalnych kreacji. Najlepiej łączą się z t-shirtami z oryginalnymi nadrukami, kolorowymi swetrami i coraz częściej zakładanymi tenisówkami. Nie znaczy to oczywiście, że będą ciekawie wyglądały wyłącznie przy takich strojach – to tylko sprawa pomysłowości.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]