Biżuteria z turkusem na specjalne okazje

Turkus to jeden z najdroższych minerałów dostępnych na Ziemi. Nic zatem dziwnego, iż często używają go złotnicy, zaś biżuteria z turkusem jest dla sporej części kupujących synonimem ekskluzywności. Produkowane są z jego użyciem pierścionki, wisiorki i klipsy, które świetnie komponują się z eleganckimi strojami. Na barwę tego kamienia w szczególnym stopniu wpływa miejsce jego pochodzenia – między innymi turkusy importowane z Persji są niebieskie, natomiast z Chin – zielone. Biżuteria z turkusem jest tak pożądana, że powstały też jego imitacje – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – talizmany

Dobrze zaznaczyć, iż turkus jest lubiany nie tylko ze względu na niezwykłe walory estetyczne. Według części osób jest wszak amuletem, który chroni noszącego przed pechem. Zapewne w dużej mierze stąd bierze się popularność biżuterii z turkusem – szczególnie, kiedy mowa o wisiorkach. Biżuteria z turkusem bywa ceniona nie tylko przez klientów, dla których istotne są tego typu sprawy – zwyczajnie świetnie wygląda.

Biżuteria z turkusem posłuży dziesięciolecia

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo delikatna, więc warto o nią prawidłowo zadbać. W szczególności powinniśmy ściągać ją za każdym razem, kiedy pracujemy – nietrudno wówczas o uszkodzenia. Należy też zdejmować ją przed prysznicem, gdyż żele i mydła potrafią niekorzystnie wpłynąć na powierzchnię turkusu. Kiedy nie zakładamy biżuterii z turkusem, powinniśmy trzymać ją w pudełku wyłożonym miękką szmatką – ustrzeżemy się w ten sposób uszkodzeń.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]