Biżuterię z topazami bez nerwów kupisz online

Biżuterię z topazami znajdziesz na topazy.com.pl

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych kamieni na świecie, przez co jest stosowany do produkcji wyrobów szlifierskich. Oprócz tego jest również jednym z najładniejszych minerałów, zaś jego właściwości od lat są doceniane przez złotników i nabywców ozdób. Może mieć najróżniejsze odcienie – od białego, przez czerwony, aż po głęboki fiolet. Jest rzadkim kamieniem – wydobywa się go wyłącznie w Brazylii, na Syberii, w Afryce i Europie Wschodniej. Przez jubilerów jest zazwyczaj przygotowywany szlifem wielobocznym, co dodaje mu niepowtarzalnych wartości estetycznych.

Kolczyki i pozostała biżuteria z topazami

Barwa topazu sprawia, że jest on wykorzystywany w szczególności do wyrobu biżuterii srebrnej – świetnie łączy się z tym kruszcem. Należy przy tym zaznaczyć, iż na rynku znajdziemy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – oferowane są też wersje wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to zwykle pierścionki i wisiorki, jednak złotnicy wykonują również inne produkty. Zestaw złotych kolczyków z topazami to często koszt około 1000 PLN, natomiast na srebrne wydamy czasem sześciokrotnie niższą sumę.

Biżuteria z topazami – kup w e-sklepie

Ze względu na ich zalety, biżuteria z topazami jest bardzo popularna. Chcąc znaleźć modele najbardziej trafiające w nasze gusta należy zatem udać się do kilku salonów – a to kosztuje dużo czasu. Aby tego się ustrzec, powinniśmy zdecydować się na kupno online. Będzie to wyjście znacznie łatwiejsze, a poza tym korzystając z sieci mamy szansę również znaleźć pierścionki czy naszyjniki w promocyjnych cenach.