Kolczyki srebrne

Potrzebujesz kolczyków srebrnych? Skieruj się na tę stronę.

Kolczyki srebrne są najbardziej popularnym i najczęściej noszonym (nie tylko przez kobiety) dodatkiem. Swoją popularność zapewne zawdzięczają dużemu zróżnicowaniu wzorów, materiałów i sposobów noszenia. Kolczyki były noszone od zawsze i trudno sobie dzisiaj bez nich wyobrazić garderobę współczesnej kobiety. Najpopularniejsze są z pewnością kolczyki srebrne, antyalergiczne, naturalne i zawsze piękne.

Jakie rodzaje srebra spotykamy w kolczykach

Najczęściej spotykamy tradycyjny sposób wykończenia, czyli srebro próby 925 wypolerowane na wysoki połysk o jasnej barwie. Bardzo efektowne jest również też rodowane srebro pokryte cieniutką warstwą tlenku z rodziny platynatów, który nadaje biżuterii barwę białego złota i przy okazji chroni srebro przed oksydacją.
W nowoczesnej biżuterii bardzo popularne jest również srebro szczotkowane o matowej powierzchni oraz oksydowane srebro w kolorze grafitowym.

Rodzaje zapięć spotykanych w kolczykach

Wybór zapiecia pozostawia się upodobaniom osoby, która będzie nosić kolczyki. Na rynku dostępne są dwa rodzaje zapięć – bigle i sztyfty, które z kolei występują w różnych wariacjach, np. bigle angielskie, bigle otwarte, sztyfty tradycyjne, sztyfty z klipsem itp. Mnogość rodzajów zapięć pozwala tak dobrać kolczyki, aby idealnie pasowały i wygodnie się nosiły.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]