Wisiorki srebrne

Dowiedz się więcej o wisiorkach

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie może to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, świetnie wygląda, a także charakteryzuje je nietypowy połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – surowiec ten jest bardzo czuły, przez co możemy zarysować. W jaki sposób zatem dbać o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie znoszą detergentów

Detergenty dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii są szkodliwe. Przez nie surowiec może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie wolno zatem stosować ich w celu czyszczenia ozdób, a podczas prac domowych bezwzględnie musimy zdjąć noszone wisiorki srebrne oraz pierścionki.

Gdzie przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich trzymania należy stosować kuferki wykładane od środka delikatną tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich zarysowaniu. Metal ten źle znosi też kontakt z wodą i wysokimi temperaturami, które mogą sprawić, że straci kolory lub zmieni kształt. Zanim schowamy parę ozdób do pudełka, powinniśmy przed tym owinąć je miękką ścierką albo wrzucić do foliowego worka.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca osad. Poza tym odpowiednie będą również alkohol, białko kurze oraz odpowiednie preparaty. Do pielęgnacji srebrnych ozdób powinniśmy używać delikatnych szmatek – sztywne mogą uszkodzić fakturę.