Jak wybrać podstawowe kosmetyki do makijażu oczy i brwi?

Dowiedz się więcej o kosmetykach do makijażu oczu.

Przegląd nieodzownych kosmetyków do makijażu brwi i oczu

Wyraziste oczy to ważny krok wykonania makijażu. Powinno się zacząć go od zastosowania odpowiedniej bazy pod cienie. Baza powstrzymuje zbieranie się cieni w fałdzie powieki i jest nadzwyczaj pomocna, przede wszystkim jeżeli borykamy się z opadającą albo przetłuszczającą się powieką. Poza tym baza przedłuża trwałość makijażu oczu, ujednolica koloryt cery, a więc ukrywa widoczne żyłki i zaczerwienienie, a także podbija barwy cieni do powiek. W asortymencie drogerii znajdziemy kosmetyki w kredce, w płynie bądź w słoiczku, toteż bez problemu można wybrać te, które są zgodne z naszymi osobistymi upodobaniami.

Do aplikacji najłatwiejszego makijażu oczu przydadzą się cienie do powiek. W zależności od upodobań można zamówić skomponowane przez producenta palety cieni bądź samodzielnie dobrać ich odcienie spomiędzy setek sprzedawanych pojedynczych wkładów do palet magnetycznych. Żeby uatrakcyjnić makijaż oczu, np. uwydatnić kontur oka i zagęścić wizualnie rzęsy, wykorzystaj eyeliner lub kredki do oczu. Jeżeli zaś wolisz używać sztucznych rzęs, to polecamy narysować lekką linię na powiece, która zakamufluje ich pasek. Ponadto kredki oraz eyelinery pozwalają na pozorną zmianę kształtu oka, wyciągając albo zaokrąglając je.

Finalną fazą makijażu oczu jest nałożenie maskary do rzęs. Możemy kupić te wydłużające rzęsy, dające im większą objętość bądź o innej niż czarny barwie.

Jeśli kochasz błysk w makijażu, to warto sięgnąć po pigmenty do makijażu. W momencie nanoszenia pigmentów należy pamiętać o specjalnym kleju bądź bazie, aby jego drobinki się natychmiast nie wykruszyły.

W swojej kosmetyczce warto mieć płyn do makijażu wodoodpornego. To przydatny produkt, szczególnie jeśli korzystamy z kosmetyków w żelu np. pomad do brwi lub eyelinerów w słoiczku, które lubią zasychać. Taki płyn można także użyć razem z cieniami do powiek.

Łatwy makijaż oczu i brwi – nie musisz być wizażystką

Do naniesienia najprostszego makijażu oczu oraz brwi nie potrzeba wielkiego arsenału kosmetyków ani profesjonalnych umiejętności. Oczywiście,wykonanie równej kreski eyelinerem wymaga pewnego doświadczenia, aczkolwiek już cienie, w szczególności te perłowe, można bez trudu nanosić palcami. Liczy się tylko to, żeby w wykonanym makijażu czuć się dobrze.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]