Aparat do magnetoterapii – zastosowanie w medycynie

Więcej szczegółów o aparacie do magnetoterapii

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii koncentrującym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości, a także indukcji w zakresie 0,1-10 megatesli. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne działanie, jednak wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Bezdyskusyjną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy natomiast, jeśli idzie o działanie przeciwbólowe oraz przyspieszenie regeneracji tkanek podczas zabiegów ortopedycznych, jak np. wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Ponadto magnetoterapia zmniejsza też obrzęki, zmniejsza ilość wolnych rodników, pomaga w stanach zapalnych i poprawia krążenie.

Jak działają urządzenia do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które następnie jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii umożliwiają wykorzystanie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w znacznym stopniu usprawnia działanie placówek medycznych.

Gdzie wykorzystuje się aparat do magnetoterapii?

Aparaty do magnetoterapii to istotny element wyposażenia klinik fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Ze względu na znaczne gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, w swojej standardowej wersji jest to urządzenie stacjonarne o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Warto jednak zaznaczyć, że w sprzedaży znajdziemy też modele mobilne, bardzo dobrze nadające się do pracy z pacjentami w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te posiadają aplikatory w postaci dysków lub pasów.

Adres:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]