Zalety oczyszczacza powietrza

Społeczeństwo pomału przekonuje się, jakże ważna dla samopoczucia i zdrowia jest czystość powietrza. Wraz z powietrzem wprowadzamy do organizmu różnego typu zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: pyłki kwiatów, sadzę, spaliny samochodów, kurz czy bakterie i wirusy. Jak więc wykonać oczyszczanie powietrza w mieszkaniu czy biurze?

Jak duża jest wydajność oczyszczaczy powietrza?

W dzisiejszych czasach najodpowiedniejszym wyjściem jest wyposażenie domu w oczyszczacz powietrza. To urządzenie poradzi sobie zarówno z z zanieczyszczeniami biologicznymi i cząsteczkowymi, jak i pyłami. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się definiując minimalną wielkość cząstki zanieczyszczenia, która zostanie wychwycona w ich filtrze. Urządzenia o najwyższej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, zatrzymują prawie wszystkie cząsteczki o wielkości 0,3 mikrometra. Jednak oczyszczanie powietrza z odpowiednim urządzeniem jest jeszcze efektywniejsze.

Sprawdź oczyszczacz powietrza Airdog

Innowacyjne oczyszczacze powietrza Airdog działają w oparciu o opatentowaną technologię Ionic Wind Technology, która zapewnia najwyższy stopień filtracji. Wychwytują one nawet drobiny o wielkości 0,0145 mikrometrów, co usuwa pyły zawieszone PM2.5 i PM10, sadzę czy dym tytoniowy. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i ekspresowo zatrzymuje również wirusa grypy, co potwierdziły wykonane badania. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do redukcji wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby okresowej wymiany jednorazowych, papierowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można opłukać, a jonizator plazmowy po prostu przetrzeć na sucho gąbką. Te oczyszczacze powietrza pracują cicho, są proste w użyciu oraz energooszczędne.