Czego można nauczyć się na kursach modelowania 3D?

Świat grafiki cały czas ewoluuje i coraz częściej artyści porzucają dotychczasowe metody preferując tworzenie swoich prac wyłącznie w tzw. digitalu. Dostępne aplikacje graficzne dają artystom nie tylko swobodę wykonywania grafik 2D, ale też modelowania trójwymiarowych obiektów. Zapoczątkowanie przygody z modelowaniem 3D nie generuje obecnie wielkich wydatków – można przecież ściągnąć program Blender, który daje szerokie możliwości tworzenia obrazów 3D i animacji, a który zarazem jest zupełnie bezpłatny.

Nauka modelowania 3D na własną rękę jest frustrująca

Korzystania z dowolnej aplikacji można nauczyć się na własną rękę, jednakże proces ten trwa wówczas dłużej i nieraz bywa niezmiernie irytujący. Właśnie dlatego uczestnictwo w kursie modelowania 3D będzie szczególnie pomocne dla tych, którzy niedawno odkryli program Blender. Oswajanie się z poszczególnymi narzędziami oraz funkcjami czy nanoszenie różnorodnych efektów i tekstur na modelowany obiekt będzie szybsze, jeśli będzie prowadzone pod okiem doświadczonego instruktora. Nauczyciel na bieżąco dokonuje korekty projektów wykonywanych przez uczestnika kursu wskazując detale, które warto poprawić oraz sugerując ku temu stosowne drogi. Jak w przypadku innych kursów najlepiej, żeby przebiegał on w niewielkich grupach, co da nauczycielowi możliwość poświęcenia każdemu uczestnikowi pełnej uwagi.

Modelowanie w Blenderze 3D umiejętność doceniana w świecie projektowania i gier wideo

Tworzenie animacji oraz modeli 3D jest dzisiaj zdolnością poszukiwaną i docenianą głównie w branży filmowej, projektowej i gier komputerowych. Znajomość programu Blender 3D otwiera zatem dużo nowych możliwości zawodowych. W czasie kursu tworzy się wstępne zaawansowane prace, które później można śmiało uwzględnić w swoim portfolio. Nie znaczy to jednakże, że kursy modelowania 3D kierowane są wyłącznie do osób, które pragną pracować zawodowo np. w animacji i wiążą z tym swoją przyszłość zawodową. Duża liczba uczestników takich warsztatów to po prostu artyści i amatorzy chcący spróbować nowych form ekspresji czy też rozwijać swoje obecne umiejętności.

Adres:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]