Czym jest food pairing?

Food pairing. Zdobądź więcej informacji.

Pomimo, że jesteśmy przyzwyczajeni do szablonowych połączeń smakowych, nie znaczy to, że parowanie ze sobą produktów, które na pozór absolutnie do siebie nie pasują, nie może dać zaskakujących i, co ważne, apetycznych wyników. Przekonujemy się o tym na każdym kroku. Największe oddziaływanie na nasz zmysł smaku miało niewątpliwie otwarcie się na inne tradycje kulinarne, a także pojawienie się w sprzedaży niedostępnych dotąd w Polsce produktów. Dzięki temu chociażby połączenie mięsa z egzotycznych owocami raczej już nie szokuje. Osoby, które zagustowały w niecodziennych fuzjach aromatów chętnie podejmują własne doświadczenia i samodzielnie próbują jeszcze bardziej dziwnych połączeń. Aby te jednak dały pozytywne skutki, należy wcześniej zaopatrzyć się w odpowiednią wiedzę.

Food pairing – łączenie smaków w zgodną, nieprzeciętną całość

Jeśli chcemy, aby nasze kulinarne przygody rzeczywiście stały się powodem uniesień oraz umożliwiały ujawnienie nowych smakowych wrażeń, trzeba działać zgodnie z normami przyjętymi w nowoczesnej sztuce kulinarnej. Te, naturalnie, są zaledwie wytycznymi, o których nie można zapominać, aby smaki wiążą się w niezwykłą, ale harmonijną całość. Dobrze uczynimy, jeśli nauczymy się food pairingu. Tak nazywa się się umiejętność łączenia ze sobą smaków, które generalnie uchodzą za zupełnie do siebie niepasujące. Wszystkie zasady food pairingu są tymczasem wnikliwie przemyślane i poparte szczegółową wiedzą z dziedziny biochemii, dotyczącą przede wszystkim obecności danych składników w używanych produktach. Food pairing traktuje nie tylko o posiłkach, ale również o napojach (w tym tych zawierających alkohol).

Food pairing warsztaty wyłącznie z profesjonalnym szefem kuchni

Do zabaw z food pairingiem wymagane są bujna wyobraźnia oraz instynkt, niemniej jednak to nie one okazują się kluczowe. W wyższym stopniu jest istotna znajomość zawartości przeróżnych substancji w ingredientach potraw oraz tego, jak łączą się one z innymi związkami. Dlatego świetną decyzją będzie wzięcie udziału w szkoleniu z food pairingu prowadzonym przez zawodowego szefa kuchni – szczególnie, że przekazanie elementarnej wiedzy trwa zwykle kilkanaście godzin.

Adres:
Warsztat Qulinarny
ul. Okulickiego 51 lokal 282
31-637 Kraków

Mob.: +48 662 311 637, +48 507 771 680
E-mail: [email protected]