Jak nauczyć się malarstwa komputerowego?

Więcej na temat digital painting kurs na digitalownia.pl.

Sztuka nie zostaje w tyle i od końca XX w. stara się podążać drogą cyfrowego postępu. Zdolność malowania tradycyjnymi technikami dzisiaj nie jest już wystarczająca, żeby zdobyć zatrudnienie w branży filmowej albo gamingowej, bowiem te gałęzie rozrywki na etapie opracowania koncepcji świata przedstawionego i postaci stosują przede wszystkim zaawansowane oprogramowanie. Znając te realia duży odsetek początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysowaniem natychmiast stara się opanować popularne programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Z jakiego oprogramowanie do digital paintingu korzystają artyści

Jest mnóstwo programów używanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najstarszych z nich to Adobe Photoshop, który mimo że służył przede wszystkim jako narzędzie do retuszu zdjęć, szybko został głównym softwarem game developerów oraz ilustratorów. Razem z sukcesem Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak między innymi GIMP, Krita czy Corel Painter, w których dzięki użyciu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć dzieła wyglądające jak obrazy wykonane farbami akrylowymi, akwarelą bądź temperą. Digital painting daje artystom bezgraniczną wolność – twórca ma możliwość poprawiania błędnych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowych farb nie trzeba nigdy uzupełniać!

Kurs digital paintingu online to więcej niż tylko nauka podstaw funkcjonowania oprogramowania

Zasadniczo uczenie się digital paintingu przebiega w analogiczny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Oczywiście pierwsze kroki warto postawić samodzielnie, niemniej jednak żeby właściwie rozwinąć swoje umiejętności, a przy tym poznać istotne techniki korzystania z pędzli i zaawansowane funkcje oprogramowania, należy zapisać się na kurs opracowany przez biegłego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie ma szkoły rysunku, która prowadzi kurs digital paintingu, możesz wykupić dostęp do rozlicznych kursów Adobe Photoshop online. Spektrum technik jakie omawiają takie kursy jest rozległe i nie uczą one wyłącznie podstawowych funkcji programu. Ważne jest jednak, aby postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który umożliwia użytkownikowi kontakt z twórcą kursu.

Adres:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]