Kurs górski – poruszaj się bezpiecznie po szczytach całego świata

Jeszcze nigdy nie znalazłeś tak korzystnej oferty kursu górskiego!

Góry bywają niebezpieczne, a zarazem są niesamowite. W zasadzie co kilka dni, a głównie w okresie, gdy urlopowicze masowo zjeżdżają w atrakcyjne miejscowości turystyczne zlokalizowane w pobliżu znanych szczytów, docierają do nas informacje o nowych tragicznych wypadkach z udziałem ludzi, którzy bez odpowiedniego wyposażenia porwali się na wycieczkę szlakiem o wysokiej trudności. Stąd entuzjastom gór wysokich chcącym przeszkolić się w bezpiecznym przemieszczaniu się po nich polecamy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Kurs górski – nauka na łonie natury w niedużych grupach

Najlepszym sposobem, by pozyskać niezbędne umiejętności jest odbycie kompleksowego kursu pod okiem specjalistów z każdego z głównych obszarów związanych ze wspinaczką wysokogórską, czyli ratowników górskich, instruktorów wspinaczki oraz przewodników górskich. Pod ich okiem uczestnicy kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się m.in. prawidłowego chodzenia w rakach oraz na rakietach śnieżnych, władania czekanem, asekuracji, autoasekuracji i sposoby radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, jak również po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co kluczowe, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy orientacji w terenie, survivalu i medycyny górskiej, które są konieczne w przypadku najrozmaitszych nieprzewidzianych wypadków. Kurs obejmuje również reguły właściwego zachowania się w czasie lawiny.

Górskie kursy, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które ma długoletnią praktykę jako organizator wypraw w łańcuchy górskie całego świata. Kursy prowadzone są w plenerze (na Słowacji, w Austrii i w Polsce) w niewielkich grupach, które najczęściej mają nie więcej niż 6 osób. Dzięki temu zdobywanie nowej wiedzy toczy się w przyjemnej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas możliwość ofiarować każdemu z uczestników szkolenia wystarczająco czasu i uwagi, aby mogli oni efektywnie opanować fundamentalną wiedzę, konieczną do pewnego poruszania się po górach.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]