Gdzie wybrać się na skitury?

Większość osób podróżujących w góry zimą, udaje się tam najczęściej tylko po to, żeby oddać się szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Ale nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcą przekonać się, czy poradzą sobie z bardziej wyczerpującym fizycznie wyzwaniem, powinni chociaż raz uczestniczyć w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Skitury – zalecane tylko dla obytych w górach osób

W ostatnich latach turystyka na nartach przeżywa swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już trywialnego odpoczynku w góralskiej chacie i okazjonalnego zjazdu z popularnych stoków. Ci, którzy chcą poznać góry dogłębniej, postanawiają zaznawać ich piękna w trakcie dość wyczerpujących, lecz niezmiernie satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak zalecana jedynie dla obytych w górach narciarzy, którzy opanowali dobrze technikę jazdy i którzy potrafią także posługiwać się czekanem oraz rakami. Dlaczego? Poruszanie się daleko od dostosowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie znacznie trudniejsze. Potrzeba do tego też lekkich nart oraz butów.

Nie masz pewności, czy poradzisz sobie na skiturach? Poradź się organizatora!

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na naszym kontynencie najpopularniejszymi destynacjami wśród entuzjastów skitur są niewątpliwie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie doskonale dadzą sobie radę nawet średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie są jednakże ograniczeni wyłącznie do skitur odbywających się w granicach naszego kontynentu – na nartach można przebyć pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego– są tam idealne warunki do wypraw tego typu. W czasie takiej skitury najważniejszą atrakcją jest sposobność wejścia na szczyt Jabal Toubkal, który leży na wysokości 4167 m nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad udziałem w tego typu eskapadzie w górach, które nie mają pewności, czy któraś z tras okaże się odpowiednia do zdobytych przez nie umiejętności, mogą liczyć na pomoc organizatorów skitur i ich instruktorów.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]