Marzysz o trekkingu w Himalajach? Znajdź firmę planującą takie wyjazdy

Aktualna oferta trekkingów w Himalajach znajduje się tutaj.

Himalaje wraz z położonym dość blisko pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Wpływa na to wiele elementów – głównie fakt, iż są to najwyższe pasma górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczniki. Nie sposób nie nadmienić też o skrajnej trudności niektórych szczytów i tym, iż to właśnie te góry stanowią arenę zmagań najlepszych himalaistów z całego świata. Nie może więc dziwić popularność, jaką wycieczki w Himalaje cieszą się również pośród okazjonalnych turystów.

Jak zaplanować trekking w Himalajach?

Na wstępie należy podkreślić, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi łańcuchami – nawet, jak wyprawa nie dotyczy zdobywania danego wierzchołka. Przyczyną kłopotów bywa również samo przygotowanie podróży – kupno biletów oraz otrzymanie wizy i pozwolenia. Tym samym najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących trekkingi w tych górach. Kolejnym plusem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie posiadających praktyki w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Z oczywistych przyczyn osoby podczas swojego pierwszego wyjazdu w Himalaje albo Karakorum z rzadka postanawiają o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie znaczy to jednakże, że te góry są poza ich zasięgiem, ponieważ często przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Manaslu, Shishapangma czy Everest. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków oraz podziwianie nieprzeciętnych krajobrazów, jak , przykładowo, lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]