Wyprawa życia na górę Kilimandżaro

Co trzeba wiedzieć o Kilimandżaro wyprawa?

Zdobywanie górskich szczytów to ambicja licznych turystów, którzy kochają nietuzinkowe wyjazdy. Niezatartych doznań z pewnością dostarczy wyprawa na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – czy warto się jej podjąć?

Położony w Tanzanii szczyt jest dominującą górą kontynentu afrykańskiego – osiąga prawie 6000 m n.p.m. Obieżyświatów przyciągają zwłaszcza możliwość zobaczenia zagrożonych gatunków zwierząt w ich naturalnym środowisku, niesamowite widoki, a także zanikające już lodowce. W skład masywu wchodzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Uhuru, Shira oraz Mawenzi. Ekspedycja na najwyższy afrykański szczyt wymaga stosownego przygotowania – ze względu na dużą wysokość realne jest zagrożenie rozwinięcia się choroby wysokościowej, natomiast zmienna pogoda sprawia, że zdobycie masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą charakteryzować się solidną kondycją psychiczną i fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez – w przybliżeniu – 7 do 8 godzin dzień za dniem.

Co warto wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy warto także zrobić zapas leków zmniejszające ryzyko rozwoju malarii. Przed atakiem choroby ochroni również należyta profilaktyka – zastosowanie preparatów odstręczających owady, a także nakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A jak uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudobową aklimatyzacją, która przystosuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Adres:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]