Baseny kąpielowe i akcesoria – co można wybrać?

Więcej szczegółów o basenach.

Basen kąpielowy prawie zawsze kojarzy się z luksusem, lecz jest to także wielka wygoda, sposób na uprawianie sportu czy odpoczynek. Na basen więc na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, by stawiać tylko na najlepsze rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, wybudowane i konserwowane przez profesjonalną firmę to pewność ich funkcjonalności i trwałości.

Jakie baseny kąpielowe są dostępne w sprzedaży?

Baseny można podzielić na baseny do użytku profesjonalnego, przykładowo do salonów spa lub pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – ogrodowe, przydomowe czy wewnętrzne. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to następne kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest wybudowanie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład tyczące się wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową czy wilgotności powietrza. Wybór profesjonalistów jest więc niezbędny do jego budowy.
Poza tym istnieje wielka ilość typów basenów. Można zdecydować się na przeróżne kształty: okrągłe czy ósemkowe, płytkie brodziki, baseny prostokątne czy długie baseny typu fast lane, świetne dla fanów pływania oraz zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o rozmaitych konstrukcjach, na przykład takie, które mają niecki w całości wpuszczane w ziemię bądź też obniżony poziom wody, co prezentuje się bardzo efektownie.

Dodatki do basenów kąpielowych

Chcąc zmniejszyć koszty, przy projektowaniu i budowaniu basenu można wybrać najprostsze rozwiązania, ale nie zawsze dodatkowe akcesoria generują wielkie wydatki. Wspaniałe wrażenie robi na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, dzięki czemu upiększa także ogród lub halę basenową. Godnym polecenia wyborem w przypadku basenów zewnętrznych jest dach, który wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a ponadto chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo dzieci oraz zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do wypoczynku, dobrze będzie zdecydować się na specjalne schody. Takich dodatków jest jednak dużo więcej – niektóre podwyższają walory funkcjonalne basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Adres:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]