Co warto wiedzieć o akcesoriach szalunkowych?

Dowiedz się, gdzie nabyć akcesoria szalunkowe.

Akcesoria szalunkowe to elementy służące do wzmacniania deskowań i znajdują zastosowanie na wszystkich budowach. Jakie produkty używa się podczas szalowania? Czemu warto zaopatrzyć się w nie w sklepach internetowych?

Akcesoria szalunkowe – ich typy i zastosowanie

By szalunki stropowe, ścienne czy używane do wykopów były zamocowane w prawidłowy sposób, konieczne są właściwe akcesoria szalunkowe. Ich wytwórcy dostarczają obecnie wiele materiałów używanych do wzmacniania szalunków, między innymi sworznie napinające, ściągi szalunkowe, napinacze rygla, nakrętki, klucze do żabek napinających i rusztowań, zaciski sprężynowe, listwy fazujące czy pozycjonujące, stożki i korki oraz rurki dystansowe. Ściąg szalunkowy, zwany również ankrą szalunkową, to gwintowany pręt, który pomaga zachować właściwy odstęp między płytami szalunkowymi. Ściąg centrujący służy do łączenia narożnika z płytą szalunkową. Do ściągu dodawane są nakrętki przegubowe, motylkowe lub talerzowe. Natomiast żabki napinające wykorzystywane są jako zaczepy umożliwiające związanie szalunku przy pomocy drutu zbrojeniowego. Żabki gwarantują szczelność konstrukcji po usunięciu szalunków. Wśród akcesoriów szalunkowych istotną rolę pełnią też dystanse, które umożliwiają zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy prętami a szalunkiem. Przy kupowaniu akcesoriów nie sposób pominąć także ocynkowanych nakrętek, które pasują do ściągów.

Czemu warto kupić akcesoria szalunkowe online?

Szeroka oferta akcesoriów szalunkowych dostępna jest w dobrze zaopatrzonych sklepach internetowych. Witryny internetowe oferują najwyższej jakości materiały od różnych producentów. Akcesoria szalunkowe pasują do popularnych deskowań Rasto, Peri czy Tekko i można je kupić w przystępnych cenach.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]