Czym charakteryzują się ekologiczne domy drewniane?

Dowiedz się, gdzie kupić ekologiczne domy drewniane, wejdź na domygoralskie.com.

Jeszcze nie tak wcale dawno temu bardzo dużą popularnością wśród Polaków cieszyły się domy murowane. Budowano na obszarze Polski domy z cegły kształtem przypominające proste pudełka. Obecnie wiemy już, że nie są to korzystne rozwiązania. W związku z tym naprawdę chętnie decydujemy się na domy z drewna w tradycyjnym stylu. Wzorowane na klasycznym budownictwie górali mają naprawdę szereg zalet.

Ekologiczne domy drewniane: dlaczego są przyjazne dla środowiska?

Domy z drewna od od dłuższego czasu uważane są za ekologiczne. Dlaczego? Przede wszystkim drewno to materiał odnawialny. Dużo gatunków drzew rośnie wprawdzie bardzo wolno, ale nie brakuje plantacji, na których sadzi się je specjalnie z myślą o późniejszym wykorzystaniu w budownictwie. Do tego drewno jest w stu procentach biodegradowalne. Znaczy to, że nie pozostają po nim nawet niewielkie toksyczne odpady, które mogłyby wpływać niekorzystnie na środowisko naturalne. W domach wybudowanych z drewna nie wykorzystuje się surowców syntetycznych. Z uwagi na doskonałe właściwości izolacyjne nie trzeba stosować styropianu, aby tego rodzaju dom ocieplić. Nie jest stosowana również papa. W efekcie domy z drewna w najmniejszym stopniu nie przyczyniają się do pogorszenia kondycji środowiska naturalnego.

Ekologiczne domy drewniane – jakie jeszcze mają plusy?

Domy tego rodzaju rewelacyjnie wtapiają się w naturalne otoczenie. Pięknie wyglądają w sąsiedztwie swojskiego krajobrazu czy wysokich i niskich gór. Panujący w nich mikroklimat gwarantuje doskonałe samopoczucie tym, którzy wprowadzili się do takiego domu. W domach z drewna panuje właściwy poziom wilgotności powietrza. Jest ono również świetnie natlenione. Domy z drewna idealnie nadają się dla astmatyków, osób cierpiących na alergię i osób walczących z innymi chorobami układu oddechowego. Są trwałe oraz naprawdę piękne. Bez najmniejszych wątpliwości zasługują na to, by zdecydować się właśnie na nie.

Adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]