Do czego są używane profile aluminiowe?

Aluminium należy do najczęściej stosowanych w architekturze surowców. Do jego plusów należy przede wszystkim niedużo gęstość, która sprawia, iż wykonywane z niego części nie są ciężkie – zaś to pozwala na wyprodukowanie wielu różnorodnych konstrukcji. Ma niestety pewną wadę – w stanie czystym nie jest bardzo odporne, dlatego w budownictwie i innych dziedzinach gospodarki stosuje się przede wszystkim jego mieszanki, które cechują się sporą odpornością przy wspomnianej niedużej wadze. W architekturze najczęściej wykorzystywanymi częściami są pręty i profile aluminiowe. W jakich celach jednak dokładnie się je stosuje?

Profile aluminiowe w mobilnych konstrukcjach

Profile aluminiowe to doskonały materiał do produkcji przenośnych konstrukcji. Z ich wykorzystaniem buduje się na przykład namioty dla sklepów i imprezowe, stanowiska wystawiennicze oraz mobilne sceny. Na ich popularność w szczególnym stopniu wpływa ich lekkość oraz solidność, ale też łatwość projektowania scen oraz fakt, że bez trudu możemy osiągnąć dzięki nim potrzebny wygląd. Pozwalają na to innowacyjne techniki czyli malowanie proszkowe, które sprawia, że profile aluminiowe mogą zostać malowane farbą o wybranym kolorze na długi czas, gdyż nałożona w ten sposób farba jest odporna na uszkodzenia mechaniczne.

Kiedy również wykorzystuje się profile aluminiowe?

Obok konstrukcji przenośnych, profile aluminiowe są wykorzystywane także w innych branżach. Doskonale sprawdzają się jako części wszelkiego rodzaju pojazdów, maszyn lub wyposażenia sportowego. Profile aluminiowe są również wykorzystywane przez inżynierów w wojsku, przy wznoszeniu przeszklonych budynków, w produkcji ogrodzeń czy balustrad, a także w transporcie drogowym. Warto również nadmienić, iż profile aluminiowe są chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorstwa wytwarzające sprzęt elektroniczny czy gospodarstwa domowego.

Adres:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]