Podpory stropowe i ich zastosowanie

Chcesz zamówić podpory szalunkowe? Kliknij tutaj.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niewykonalna. W jaki sposób są stosowane? Dlaczego opłaca się wynająć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej zastosowanie

Pośród szalunków wyróżniamy podpory stropowe oraz deskowania ścienne i do wykopów. Ten pierwszy typ wykorzystywany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu cementem i odpowiednie jego uformowanie. Istotną rolę pełnią także stoliki szalunkowe oraz drewniane dźwigary – niezbędne w czasie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję ustawiania wysokości, co pozwala używać ich w różnych sytuacjach. Standardowo na rynku dostępne są podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się znaczną wytrzymałością, są również łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są ogromne. Wśród czołowych producentów warto wymienić podpory Peri, szalunki Altrad, jak również moduły produkowane przez firmy Hunnebeck, Olan czy Pionart. Na specjalną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się nowatorskimi rozwiązaniami, imponującą jakością oraz przemyślaną strukturą. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w ciężkich warunkach. W dzisiejszych czasach wiele firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie systemów szalunkowych – atrakcyjne ceny powodują, iż usługi te zyskują na popularności. Dzięki wynajęciu podpór stropowych można też oszczędzić czas.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]