Podpory szalunkowe i ich rola w budownictwie

Jeśli chcesz zamówić podporę stropową, odwiedź ten adres.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niewykonalne. W jaki sposób są stosowane? Kiedy warto wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – typy i ich zastosowanie

Pośród szalunków odróżniamy podpory stropowe oraz deskowania do wykopów i ścienne. Ten pierwszy typ używany jest do podtrzymywania stropów – dzięki temu tymczasowemu modułowi konstrukcyjnemu można pokryć strop betonem i odpowiednie jego uformowanie. Ważną rolę pełnią również stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezastąpione w czasie prowadzania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala używać ich w różnych sytuacjach. Standardowo na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – najpopularniejsi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się dużą wytrzymałością, są również łatwe w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów wyróżniamy szalunki Altrad, podpory Peri, jak również części wykonywane przez firmy Hunnebeck, Pionart czy Olan. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się przemyślaną konstrukcją, nowatorskimi rozwiązaniami oraz znakomitą jakością. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do używania nawet w ciężkich warunkach. Obecnie wiele przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem systemów szalunkowych – przystępne ceny sprawiają, że usługi te stają się coraz popularniejsze. Wynajęcie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Adres:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]