Pokrycia dachowe z blachy – zalety i oferta polskiego producenta

Producent blachodachówki - sprawdź co może Ci zaoferować.

Montowane przez dziesiątki lat popularne dachówki betonowe czy ceramiczne na powrót ustępują miejsca na rynku pokryciom dachowym wyprodukowanym z blachy. Liczne plusy tych drugich przyczyniły się do tego, że są one dobrym wyborem nie tylko dla finalnego odbiorcy, ale także dla inwestorów.

Blachodachówki – czy warto się na nie zdecydować?

Blachodachówki zdobywają rynek produktów budowlanych z paru przyczyn. Przede wszystkim są zdecydowanie lżejsze niż dachówki ceramiczne, co nakłada mniejszy ciężar na strukturę dachu, ale również ułatwia przewóz oraz wyładunek tych modułów. Konstrukcja profilu nowoczesnych pokryć dachowych sprawia, iż ich założenie jest nie tylko łatwe, ale i mniej czasochłonne niż ułożenie dachówek ceramicznych, które są niewielkie, przez co ich precyzyjne ułożenie zabiera z reguły znacznie więcej godzin. Kolejną istotnym atutem pokryć dachowych z blachy jest swoboda dopasowania ich do generalnie dowolnej, również niezmiernie skomplikowanej, konstrukcji dachu, bo blachodachówkę można bez trudu przyciąć na wymiar. Ten typ pokryć dachowych sprawdza się świetnie zarówno w nowoczesnym budownictwie, jak i perfekcyjnie pasuje do starych obiektów, zwłaszcza, iż mocno przypomina na pierwszy rzut oka dachówki ceramiczne. Nowoczesne pokrycia dachowe z blachy cechują się również większą szczelnością. Prócz tego łatwo je wyczyścić. W zasadzie wystarczy do tego odpowiednio delikatna szczoteczka i zmycie wodą, z kolei w przypadku silnych zabrudzeń przyda się preparat do czyszczenia pokryć powlekanych.

Regamet – szeroki wybór blachodachówek i blach trapezowych

Żeby nabyć pokrycia dachowe wysokiej jakości nie trzeba szukać daleko. Na rodzimym rynku od trzech dekad działa marka REGAMET, w ofercie której znajduje się bogaty wybór blach trapezowych, paneli dachowych oraz blachodachówek. Materiały te można dostać w stacjonarnych sklepach producenta, funkcjonujących na obszarze 4 województw południowo-wschodniej Polski: lubelskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego. Produktem flagowym REGAMET są pokrycia dachowe z powłoką PRO (Purtext Strong 300 i Exelent), charakteryzujące się podwyższoną odpornością na powstawanie porysowań, uszkodzenia mechaniczne, a także rdzewienie. Firma Regamet kładzie nacisk kompleksową obsługę klienta, w związku z tym prócz swoich produktów dostarcza również akcesoria dachowe (między innymi folie dachowe czy obróbki blacharskie), jak również dachówki ceramiczne i betonowe innych uznanych producentów.

Adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08