Wraca moda na projekty domów góralskich

Drewniana zabudowa przez lata była wypierana przez domy murowane. Dziś na szczęście zauważyć można fakt, że zainteresowanie nimi stopniowo rośnie. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez powodu – domy drewniane wykazują bowiem wiele atutów. Najistotniejszym jest niewątpliwie wygląd – pasują tak do willowej, jak i wiejskiej zabudowy. Ważne okazuje się także to, że domy drewniane są bezpieczne dla przyrody, bowiem są wznoszone wyłącznie z odnawialnych surowców. Drewno może też pochłaniać fale wydzielane przez sprzęty RTV i filtrować powietrze, co powoduje, że ich mieszkańcy lepiej się wysypiają oraz chronią swoje płuca.

Projekty domów góralskich i nie tylko

Najczęściej wybieranym typem domów drewnianych są rzecz jasna budynki przypominające góralską zabudowę. Nierzadko budowane są z bali, natomiast sposób ich wykończenia nawiązuje do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy także projekty domów góralskich, które wykonane są w nowoczesnym stylu. Nierzadko też spotyka się projekty domów góralskich, które łączą odmienne style – między innymi części betonowe. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez strachu można zlecić także, jeśli chcemy wybudować je poza górami.

Jakiemu projektantowi zlecić projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, iż na wygodę mieszkania w domu góralskim rzutuje przede wszystkim projekt, w myśl jakiego jest wzniesiony. Z tego powodu stawiając na takie wyjście, dobrze sprawdzić wcześniejsze projekty twórcy i przeczytać, co myślą o nim poprzedni zamawiający. Istotne jest, aby w jego portfolio znalazło się sporo projektów domów góralskich – przez to otrzymamy pewność, iż nasze zamówienie będzie dobrze wykonane i spełni nasze potrzeby. Przy poszukiwaniach dobrze też dowiedzieć się, czy architekt działa z ekipą, która wzniesie dom – w ten sposób inwestycja skończy się szybciej.

Adres:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]