Atrakcje turystyczne w Małopolsce – gdzie szukać o nich informacji?

Jesteś zainteresowany atrakcjami w Małopolsce? Skieruj się w to miejsce.

Chociaż Małopolska to jedno z mniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno turystom zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, toteż często z trudem można odnaleźć się w ogromie wiadomości o najnowszych imprezach sportowych czy kulturalnych oraz godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Skąd czerpać sprawdzone informacje o wartych zobaczenia miejscach w Małopolsce?

By przedstawić wszystkim atrakcje turystyczne tego regionu, przygotowano stronę visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o nieznanych i znanych zabytkach oraz miejscach w Małopolsce, ale też o ekspozycjach i imprezach sportowych, folklorystycznych czy kulturalnych planowanych na jego terenie. Witrynę prowadzi Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Turyści myślący o przyjeździe do Małopolski o razu na stronie głównej dostrzegą mapkę, na której migiem odnajdą Centra Informacji Turystycznej, muzea i zabytki oraz hotele, motele i kempingi położone w miastach województwa. Portal ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach samochodów, jak i o dworcach i lotniskach. Ponadto dla osób, które z różnorodnych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, serwis przygotował liczne wirtualne spacery prezentujące m.in. zamek na Wawelu, atrakcje narciarskie czy piękno parków narodowych i krajobrazowych.

Serwis o najciekawszych miejscach Małopolski nie pomija obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina także o przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i pozostałych górskich miejscowości. Ciekawostki dodawane na stronie dostępne są wobec tego w języku angielskim, ale również w między innymi w języku rosyjskim, niemieckim, francuskim oraz hiszpańskim. Turyści z zagranicy znajdą tu indeks ambasad i konsulatów zlokalizowanych na terenie Małopolski. Szczególnie przydatny dla obcokrajowców jest także dział Rozmówki, w którym poznają najpopularniejsze wyrażenia i sformułowania, które pozwolą im dogadać się z Polakami w codziennych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie wizyty naszym kraju.

Adres:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego