Portal wiedzy o zdrowiu – jak racjonalnie z niego korzystać?

Zaprzestań bezskutecznych poszukiwań! Blog o zdrowym odżywianiu odnajdziesz tu.

W internecie da się niezwykle szybko znaleźć informacje o każdej dziedzinie życia. Internauci mają szczególną słabość do szukania porad w wyszukiwarce Google odnośnie zagadnień zdrowotnych, częstokroć wręcz poprzedzając definitywną decyzję o wizycie u lekarza długim buszowaniem po sieci z nadzieją na odnalezienie na własną rękę rozwiązania problemu. Ale czy to mądry model stosowania wiedzy dostępnej na stronach o zdrowym stylu życia?

Blog o zdrowiu jako wspaniałe źródło pobocznej wiedzy

W tysiącach treści o żywieniu, zabiegach estetycznych i medycynie udostępnianych w internecie znajdzie się wiele wiarygodnych artykułów pisanych zarówno przez specjalistów, jak i przez ludzi zafascynowanych daną tematyką i od lat działających w branżach związanych z medycyną. Jednakże korzystanie z porad dostępnych na stronach o zdrowiu czy urodzie nie powinno (a wręcz nie może!) polegać na uznaniu ich jako alternatywy dla indywidualnego kontaktu z lekarzem. Blog o zdrowiu i urodzie, jeśli dostarcza sprawdzonych informacji, może jednakowoż być świetnym źródłem pomocniczej wiedzy, która uprości użytkownikowi poruszanie się po świecie polskiej służby zdrowia. Przeczytanie w sieci dokładnego opisu zabiegu wytłumaczonego prostym językiem pozwoli oswoić pacjenta z przebiegiem zaplanowanej operacji i zredukować stres z nią związany. Natomiast artykuł z deskrypcją symptomów poprzedzających konkretną chorobę, którą czytelnik u siebie dostrzega, może ułatwić mu później komunikację ze specjalistą.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl