Dlaczego leasing jest tak opłacalny?

Leasing niewątpliwie jest jednym z najchętniej wybieranych przez firmy instrumentów finansowych. Nie powinno to rzecz jasna zaskakiwać, bo jego liczne zalety sprawiają, że leasing okazuje się doskonałym rozwiązaniem pozwalającym na zmniejszenie wydatków wiążących się z prowadzeniem firmy. Przede wszystkim z uwagi na fakt, iż w naszym kraju ratę leasingową uważa się za koszt uzyskania przychodu. Na fakt, iż leasing okazuje się tak opłacalny rzutuje również to, że pozwala on na uzyskanie potrzebnych do działalności firmy dóbr bez konieczności ich nabycia. Na czym dokładnie więc opiera się leasing? O czym nie powinniśmy zapominać decydując się na taką formę finansowania?

Na jakich zasadach polega leasing?

Nazwa leasing wywodzi się z języka angielskiego, w którym oznacza dzierżawę. W państwach z narodowym językiem angielskim prawo nie odróżnia leasingu od wynajmu, jednak w Polsce są to określenia różne. Leasing to wypożyczenie przez leasingodawcę wybranego aktywu leasingobiorcy, w związku z czym ten ostatni deklaruje, że będzie opłacać raty leasingowe. Przedmiotem leasingu najczęściej bywają auta, które składają się na flotę firmy, maszyny potrzebne do prowadzenia przedsiębiorstwa lub wyposażenie punktu sprzedaży. Po wygaśnięciu umowy wypożyczone przedmioty zostają oddane leasingodawcy, który zwykle zbywa je w preferencyjnej cenie.

Doradca podpowie jak wybrać najlepszy leasing

W ostatnich latach w Polsce dostępnych jest sporo ofert leasingu. Ich mnogość sprawia, że trudno wybrać wśród nich tę najlepszą – niezbędne w tym celu są właściwe umiejętności. A że nie każdy przedsiębiorca je ma, wybierając leasing, najlepiej postąpimy korzystając z doradztwa specjalisty. Przed wyborem leasingu dobrze zatem odwiedzić doradcę kredytowego, który pomoże wyszukać propozycję odpowiednią dla naszych oczekiwań i zapewni, że leasing naprawdę okaże się najkorzystniejszym rozwiązaniem.