Kredyt gotówkowy – na co go wziąć?

Kredyt gotówkowy jest na pewno jedną z najchętniej zamawianych usług bankowych. Nie znajdziemy w tym rzecz jasna nic zaskakującego, bo można uzyskać w ten sposób już niewielkie kwoty – w niektórych bankach najmniejsza stawka kredytu gotówkowego to 500 PLN. Może on także być sposobem sfinansowania poważniejszych zakupów, bowiem zazwyczaj jego maksymalna kwota to nawet 100 tysięcy złotych, ale osoby o największych dochodach – na przykład lekarze – mają szansę pożyczyć nawet 500 tysięcy złotych. Ceny kredytu gotówkowego są zależne w szczególności od możliwości finansowych kredytowej wnioskodawcy i wynoszą od ośmiu do nawet szesnastu procent. Co oprócz tego należy na jego temat wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – o czym pamiętać?

Jak można wywnioskować z materiałów promocyjnych, kredyty gotówkowe są dostępne dla różnych klientów. Wniosek, jaki przedkładamy jest szybko rozpatrywany, dzięki czemu fundusze otrzymujemy maksymalnie po tygodniu, a dzięki niewielkim restrykcjom, mają szansę uzyskać go nawet klienci z niedużymi dochodami. To jednak nie znaczy, że kredyt gotówkowy zostanie udzielony każdemu, gdyż podobnie jak przy innych typach kredytu, bank przeanalizuje zdolność kredytową. Środki zdobyte korzystając z kredytu gotówkowego możemy przeznaczyć na dowolny cel – zarówno na kupno akcesoriów AGD, jak i pojazdu czy sfinansowanie wymarzonego wyjazdu.

Jak bezpiecznie zaciągnąć kredyt gotówkowy?

Decydując się na zaciągnięcie kredytu gotówkowego, należy pamiętać, iż łatwo wówczas o błędy, a ich efektem są zazwyczaj poważne finansowe tarapaty. Dlatego skorzystanie z konkretnej oferty powinniśmy dokładnie przeanalizować, porównując zarówno odsetki, jak i pozostałe koszty – między innymi prowizję czy ubezpieczenie. Najlepszym rozwiązaniem na pewno będą więc porady doświadczonego doradcy kredytowego, który wybierze kredyt odpowiedni dla naszych zarobków, abyśmy byli w stanie spłacić go bez większych problemów.