Mass collect i korzyści jakie przynosi

Potrzebujesz szczegółowych informacji o tym, jak działa mass collect? Zajrzyj na https://flobo.io/mass-collect/.

Mass collect jest usługą, która polega na identyfikacji masowych płatności. Prezentujemy w skrócie, jak funkcjonuje mass collect i jak upraszcza życie dużym i małym firmom.

Mass collect – gdzie to rozwiązanie będzie użyteczne?

Funkcja mass collect jest w zasadzie dość prosta. Polega na przypisaniu każdemu klientowi indywidualnego numeru rachunku, który jest zarazem jego identyfikatorem. Takie działanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie co miesiąc obsługiwana jest duża ilość klientów, czyli np. w firmach telekomunikacyjnych, w szkołach prywatnych czy wszystkich branżach, gdzie wykorzystuje się płatności abonenckie (m.in. w sieciach siłowni). Opłaty wpływające w systemie mass collect kierowane są na konkretny rachunek firmowy, niemniej jednak wcześniejsze nadanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaki sposób wybrali oni do dokonania przelewu (tradycyjny przelew, przelew za pośrednictwem poczty albo przelew z karty). Zastosowanie mass collect przekłada się również na szybsze księgowanie przelewów niż podczas księgowania manualnego, a zarazem na wyeliminowanie prawdopodobnych błędów, jakie mogą przydarzyć się w czasie tej czynności.

Łatwiejsze kontrolowanie przychodzących należności – atuty mass collect

Chociaż usługa mass collect nie jest aktualnie dostępna w większości banków (posiadają ją między innymi Bank Pekao i mBank) warto zastanowić się nad jej wdrożeniem w przedsiębiorstwie, nawet takim, które każdego miesiąca obsługuje mniej niż stu dokumentów księgowych. Wdrożenie mass collect łączy się wszak z pewnymi korzyściami, jak np. oszczędność czasu pracowników, możliwość integracji z platformą finansowo–księgową (a tym samym łatwiejsze śledzenie wpływających opłat) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją dedykowaną do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z systemem mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności oraz windykacji, co w ciągu kilku miesięcy skutkuje zwiększeniem terminowości u kontrahentów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]