Badania psychologiczne kierowców – dlaczego są tak ważne?

Potrzebujesz sprawdzić, kto ma w swojej ofercie badania psychologiczne kierowców Bielsko? Na co czekasz? Koniecznie skieruj się na www.badaniabielsko.pl.

Na sytuację na drogach w szczególnej mierze rzutują umiejętności prowadzących poruszające się po nich auta. Naprawdę istotne okazuje się to dla kierowców zawodowych – między innymi taksówkarzy oraz kierowców TIR-ów oraz busów. W ich przypadku ważne są zarówno kwalifikacje, jak i predyspozycje psychologiczne. Z tego powodu przedstawiciele takich zawodów w myśl przepisów powinni regularnie zgłaszać się na badania psychologiczne kierowców. Warto więc napisać na ich temat kilka zdań. W jakich odstępach powinny być wykonywane? Na czym polegają tego rodzaju badania psychotechniczne? I, co najważniejsze, jak należy się do nich przygotować?

Badania psychologiczne kierowców – na czym polegają?

Badania kierowców powinny być przeprowadzane co pięć lat. Ta reguła nie obowiązuje jednak kierowców, którzy skończyli 50 lat – muszą wszak przeprowadzać je co trzydzieści miesięcy. Badania psychotechniczne kierowców przeprowadzane są przez psychologa w odpowiedniej przychodni, który najpierw przeprowadza badania osobowości. Przybierają one postać rozmowy z badanym, w trakcie której odpowiada on na zadania na temat zachowań w skrajnych sytuacjach. Następna część badań psychologicznych kierowców to test na inteligencję, natomiast następnie przeprowadzane są testy na specjalnych maszynach, podczas których sprawdzana jest postrzeganie szybkości, zdolność szybkiej reakcji podzielność uwagi czy widzenie w ciemności.

Badania psychologiczne kierowców – o czym nie zapominać?

Po ich wykonaniu kierowca odbywa rozmowę ze specjalistą, który w jej czasie informuje go, czy przeszedł badanie. Co istotne, powinniśmy wiedzieć, iż nie dla każdego ich rezultaty będą pozytywne. Szanse na pomyślne przejście badań psychologicznych kierowców można na szczęście trochę podnieść. W jaki sposób? W sieci znajdziemy różne filmy pokazujące działanie urządzeń, na których są przeprowadzane badania psychotechniczne – to świetne rozwiązanie, by zawczasu sprawdzić, jak one działają.

Adres:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: +48 608-315-680
E-mail: [email protected]