Biuro rachunkowe – partner mikroprzedsiębiorcy

Aby uzyskać pomoc fachowców z biura rachunkowego Katowice, kliknij tu.

Prowadzenie księgowości w małych przedsiębiorstwach jest zwykle powodem sporych kłopotów. Mniejsze podmioty rzadko mogą pozwolić sobie na to, by zatrudnić specjalistę na stałe, zaś ich szefowie często nie przygotowani na to, by właściwie zarządzać finansami. Na szczęście rozwiązanie tej sytuacji będzie prostsze niż myśli wielu czytelników – należy tylko zdecydować się na skorzystanie z usług świadczonych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu uzyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, iż jakość współpracy będzie zadowalająca?

Biuro rachunkowe – powierz finanse firmy profesjonalistom

Na pomoc biura rachunkowego powinniśmy postawić zwłaszcza ze względu na dobro finansów. Jeżeli powierzymy finanse przedsiębiorstwa profesjonalistom od rachunkowości, otrzymamy pewność, że możliwe kontrole Urzędu Skarbowego nie skończą się nałożeniem grzywien. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność czasu oraz funduszy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość samodzielnie, ani najmować do pracy księgowego na pełen etat. Warto także wspomnieć o komforcie, jaki wiąże się z takimi usługami. W dzisiejszych czasach nie ma już konieczności regularnie jechać osobiście do biura rachunkowego, jako że mnóstwo spraw można koordynować z księgowym komunikując się przez e-mail.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie zalecamy kierować się tylko jego cenami – nadzwyczaj niskie ceny usług zazwyczaj zwiastują ich niską jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści zdobyli właściwe uprawnienia, np. certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych, który wydawało Ministerstwo Finansów do 2014 r. czy też certyfikat księgowego wystawiany przez Centrum Informacji Księgowej. Dobrze też, jeśli biuro rachunkowe poza doradztwem z obszaru księgowości, oferuje kompleksowe usługi kadrowe, takie jak przygotowanie umów o pracę, dzieło i zlecenie, sporządzanie raportów płacowych czy wyliczanie składek ZUS.

Adres:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]