Gruntowne sprzątanie domu? Zamów wywóz starych mebli

Na maxgruz.pl/oferta/utylizacja-wywoz-mebli/ sprawdzisz, kto oferuje wywóz starych mebli Kraków.

Każdy z nas z pewnością świetnie zna problem, jakie tworzą przedmiotów, których od jakiegoś czasu już nie wykorzystujemy, a których z rozmaitych względów nie potrafimy wyrzucić. Żeby nie zajmowały miejsca w mieszkaniu, najczęściej przestawiamy je do komórki lokatorskiej, do piwnicy bądź na poddasze. Rzecz jednakże w tym, że po kilku miesiącach także te schowki robią się tak zapchane, iż zwykłe korzystanie z nich okazuje się udręką. Dopiero to skłania wielu z nas do przystąpienia do porządnego sprzątania, stanowiącego sposobność do tego, żeby pozbyć się nagromadzonych przedmiotów. Takie duże porządki nierzadko organizujemy również, kiedy kupujemy zaniedbany dom lub dziedziczymy po kimś mieszkanie. Powinniśmy więc mieć pojęcie, co zrobić ze uzbieranymi przedmiotami i jak łatwo przeprowadzić wywóz starych mebli z poddasza, mieszkania oraz piwnicy.

Zamów odbiór starych mebli i nie wyrzucaj ich do zwykłych śmieci

Odpady takie jak sprzęty elektroniczne, popsute meble, elementy ram okien czy połamane panele podłogowe lub ścienne nie powinny zostać wyrzucone do zbiornika zarezerwowanego na śmieci komunalne. Jeśli musimy się od nich uwolnić, do wyboru mamy parę rozwiązania. Pierwsze to samodzielne odwiezienie ich do PSZOKU, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – wymaga to jednak posiadania adekwatnie pakownego samochodu. Drugie to skorzystanie z okresowej zbiórki takich śmieci. Te odbywają się przeważnie w miesięcznych odstępach – do czasu kolejnej zbiórki jesteśmy więc zobligowani zagospodarować miejsce na zdeponowanie śmieci o pokaźnej objętości. Najlepsze jest ostatnie wyjście – zamówienie kontenera na śmieci, który po napełnieniu odwiezie dostarczająca go firma. Zatroszczy się ona również o legalny recykling jego zawartości. Firmy wypożyczające kontenery częstokroć oferują także fachową pomoc przy sprzątaniu komórki, strychu lub całego magazynu.

Utylizacja mebli – powtórne zastosowanie materiału

Jeśli stare meble zostaną przewiezione do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych bądź przedsiębiorstwa zajmującego się utylizacją na co dzień, nie będą spalone ani porzucone na wysypisku. Po zdemontowaniu ich na elementy składowe, a następnie posortowaniu komponentów podług surowca, z którego były wykonane, mogą być po raz kolejny przetworzone i przyczynić się do stworzenia kolejnych rzeczy. Utylizacja starych mebli, a zwłaszcza drewna, z którego w większości są one wytworzone, polega najczęściej na ich przetworzeniu w płyty wiórowe, które potem mogą posłużyć do złożenia nowych garderób, stołów lub półek.

Adres:
MAX-GRUZ
Krakowska 37
30-698 Lusina

Mob.: +48 501 322 008
E-mail: [email protected]