Jak zorganizować chrzciny?

Na palacradziwillow.pl poznasz aktualną ofertę lokalu na chrzciny w Krakowie.

Dla młodych rodziców chrzciny są pierwszą wielką familijną okolicznością związaną z ich nowo narodzonym dzieckiem, wobec tego troszczą się o to, aby wszystko tego dnia było perfekcyjne. Planowanie chrzcin bywa jednak trudnym zadaniem, w szczególności jeśli na imprezie ma pojawić się spora grupa bliskich oraz znajomych. W tym artykule otrzymasz kilka wskazówek, które wesprą cię w tym procesie.

Planowanie chrzcin – poproś zaproszonych o konfirmację swojej obecności

Niegdyś chrzciny odbywały się zaraz po urodzeniu malucha, nierzadko nawet w dniu połogu, z uwagi na wysoką śmiertelność noworodków. Z biegiem lat chrzciny przeistoczyły się w znaczące wydarzenie nie tylko dla bliskich krewnych dziecka, tym samym są wyprawiane przeważnie parę miesięcy po jego narodzinach. Umożliwia to szczegółowe przemyślenie kluczowych kwestii tego wydarzenia, jak wybór rodziców chrzestnych, a także kościoła, w którym odbędzie się obrzęd. Wybierając w parafii dzień sakramentu warto uwzględnić to, ile czasu będzie niezbędne na powiadomienie wszystkich gości, a także organizację dla nich obiadu oraz noclegu, jeśli będą podróżować do nas z dalekich miast. W wysłanych zaproszeniach rekomendujemy zawrzeć prośbę o potwierdzenie przez gości swojej obecności, co jest nieodzowne do ustalenia jaką liczbę osób ostatecznie przyjdzie nam ugościć. Nie bójmy się także zakomunikować, jakiego podarunku oczekujemy dla pociechy. Rodzina na ogół stawia na zabawki, aczkolwiek rodzicom więcej radości dadzą praktyczne prezenty, jak przykładowo kocyki dla dziecka, ubranka czy fotelik samochodowy.

Jak znaleźć lokal na przyjęcie z okazji chrztu?

Zaledwie 20 lat temu chrzciny urządzano na ogół w mieszkaniu rodziny dziecka, z tej przyczyny nie każdy obecny podczas obrzędu w świątyni mógł być gościem uroczystego poczęstunku. Teraz standardem jest już obiad dla ogromnej grupy krewnych oraz bliższych i dalszych znajomych nowych rodziców. Sprawdzając propozycje lokali, w których można urządzić przyjęcie z okazji chrztu, szukaj tych, które nie tylko wynajmują cudownie udekorowane pomieszczenia, ale także współpracują z dostawcą cateringu, który przygotuje kartę dań współgrającą z charakterem imprezy i który zapewni fachową obsługę zaproszonych. Jeśli sakrament zaplanowany jest na okres letni, polecamy wybrać salę na chrzciny z dostępem do ogrodu, w którym rodzina lub fotograf zrobi pamiątkowe zdjęcia, a najmłodsi goście imprezy zamiast ślęczeć przy stoliku mogą wybiegać się na powietrzu. Znaczący jest także taki wybór sali na chrzest, żeby przejazd z kościoła do miejsca zabawy był komfortowy, podobnie jak powrót gości do domu bądź wynajętego noclegu.

Adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]