Kontenerowy wywóz odpadów – usługa dla firm i osób prywatnych

Odnowienie mieszkania, budowa lub przebudowa domu, opróżnianie piwnicy albo strychu, prace w ogrodzie – co łączy te, na pierwszy rzut oka zupełnie niepowiązane ze sobą zajęcia? W przypadku ich wszystkich wytwarzane są duże ilości odpadów, których nie wolno wyrzucać do odpadów komunalnych. Stare sprzęty domowe i meble, gruz budowlany oraz ziemia i odpady zielone należy dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, czyli PSZOK-u. Co jednak zrobić, jeśli nie mamy możliwości przetransportować ich na własną rękę? W takich wypadkach najrozsądniej uczynimy zamawiając kontenerowy wywóz odpadów.

Kontenerowy wywóz śmieci – na czym polega?

Wywóz odpadów w specjalnych kontenerach to usługa pozwalająca pominąć wywożenie odpadów do PSZOK-u. Zajmująca się nim firma usługowa użycza klientowi kontener o pojemności dostosowanej do prowadzonych prac i ilości generowanych odpadów. Klient może w okresie ustalonym w umowie zapełnić go śmieciami bez obaw o to, że poniesie następstwa przewidziane za ich nieprawidłowe przechowywanie. W określonym w umowie dniu firma odbiera od klienta wypełniony kontener na śmieci. To na niej spoczywa teraz obowiązek zadbania o utylizację śmieci zgodnie z prawem, co czyni to rozwiązanie wygodnym i bezproblemowym.

Komu rekomendujemy wywóz odpadów?

Na kontenerowy wywóz odpadów decydują się różni klienci. Z ewidentnych powodów usługi tego typu największym popytem cieszą się pośród klientów indywidualnych, którzy zwykle nie są w stanie zorganizować przewozu śmieci do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ze względu na wygodę, kontenerowy wywóz odpadów jest również często zamawiany przez inne firmy. Wykorzystują je między innymi przedsiębiorstwa ogrodnicze, budowlane czy remontowe. W sezonie zimowym to także najlepszy sposób na składowanie i pozbycie się śniegu usuniętego z parkingów, trawników, dróg wewnętrznych czy boisk.