Masz wirusa na stronie? Zamów usługę czyszczenia infekcji WordPress

Skieruj się tutaj po więcej szczegółów o WordPress wirus.

WordPress stał się w ciągu ostatnich kilku lat tak popularnym systemem zarządzania treścią, że liczbę sklepów oraz witryn działających z jego wykorzystaniem szacuje się aktualnie na setki milionów. Częstotliwość korzystania z tego CMS-a sprawia, że strony tworzone na WordPressie są ulubionym celem ataków hakerów. W przypadku zawirusowania strony malware, potrzebne będzie czyszczenie zainfekowanego WordPressa.

Komu zlecić usuwanie usuwanie malware ze strony internetowej?

Nie dajesz rady zalogować się na witrynę? Obrazy zostały zmienione nie przez Ciebie? Na witrynie znalazłeś odnośniki do obcych Ci portali? A może ze witryny wysyłane są wiadomości-śmieci? To zaledwie kilka z popularnych symptomów alarmujących o zainfekowaniu witryny. W takich sytuacjach konieczne jest błyskawiczna reakcja, aby zidentyfikować powód infekcji, a następnie przywrócić witrynę internetową do właściwego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa przeważnie przekracza wiedzę osób, które na co dzień parają się wyłącznie tworzeniem stron i sklepów internetowych na tym systemie zarządzania treścią, zatem czyszczenie WordPressa ze szkodliwych wtyczek czy też po atakach cyberprzestępców powinno się powierzyć fachowcom od tego typu zadań.

Usuwanie infekcji ze strony internetowej – drobiazgowe sprawdzenie plików oraz baz danych strony

Spece zajmujący się usuwaniem malware ze stron tworzonych na WordPressie w ramach swoich działań naprawczych prowadzą dokładny przegląd plików oraz baz danych strony. Weryfikują kod wykorzystanych na stronie szablonów oraz wtyczek, a także pliki wp-config i htaccess. W trakcie czyszczenia zawirusowanego WordPressa wdrażane są na stronie dodatkowe zabezpieczenia, ograniczające zagrożenie ponownej ataków. Jeżeli długookresowa infekcja była powodem dodania strony do spisu wykluczeń (m.in. w programach antywirusowych), po usunięciu wirusów z WordPressa fachowcy mogą podjąć także wymagane czynności w celu skreślenia jej z tego rodzaju “czarnych list”. Regularne aktualizowanie systemu zarządzania treścią oraz wykorzystywanych na stronie internetowej wtyczek jest szczególnie ważne, gdyż odwrócenie wszystkich skutków zawirusowania nie daje pewności, że taki przypadek nie powtórzy się za jakiś czas.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]