Przyjęcie weselne – na co zwrócić uwagę podczas jego organizacji?

Ślub i mające po nim miejsce wesele to wydarzenie, o którym krewni nowożeńców i sproszeni goście będę pamiętać przez wiele kolejnych miesięcy, a często nawet lat. Jeśli młoda para zdecyduje się na organizację przyjęcia dla sporej ilości osób, jednym z pierwszych wyzwań, z którym będzie musiała się zmierzyć, jest wybór najlepszej sali na przyjęcie weselne, w której goście będą bawić się w ten niezwykły dzień w komfortowych warunkach.

Sala weselna – jak szukać?

Wybierając lokal na wesele narzeczeni powinna uwzględnić kilka znaczących okoliczności. W pierwszej kolejności musi ustalić liczbę zaproszonych znajomych i krewnych, by uzyskać pewność, że w zarezerwowanym domu weselnym bez przeszkód znajdzie się tyle przestrzeni dla każdego. Zaproszeni muszą mieć wyznaczone miejsce ich przy stoliku, ale ważne jest też, by mieli salę taneczną. Prócz tego nowożeńcy powinni zwrócić uwagę na to w jakim dystansie od miejsca zawarcia ślubu znajduje się sala weselna oraz czy droga do niej będzie prosta. Jeśli na ślub poproszeni są krewni i znajomi z dalekich krańców Polski, należy szukać lokalu na wesele, w sąsiedztwie którego znajduje się bogata sieć hoteli. Następną kwestią jest samo zaplanowanie przyjęcia weselnego, a więc wybranie menu, przystrojenie sali i zamówienie obsługi kelnerskiej oraz zespołu muzycznego. Takie tematy mogą przekroczyć możliwości pary młodej, toteż warto szukać takich domów weselnych, które proponują asystę w obszarze wszechstronnej organizacji wesela.

Pałac Radziwiłłów w Balicach – sale weselne na 130 gości

Narzeczeni z małopolski, zwłaszcza z Krakowa i okolic, mogą zaplanować wesele w szalenie malowniczym obiekcie, jakim jest historyczny Pałac Radziwiłłów położony w podkrakowskich Balicach. W jego wnętrzach wesela wyprawia się od dziesięcioleci, a każde z nich ma królewską oprawę. Pałac ma cztery pomieszczenia zdolne pomieścić ponad setkę gości. Wesele można wyprawić także w ogrodzie przed Pałacem, a wtedy uczestniczyć w nim będzie mogło bez problemu ponad 300 zaproszonych. Plusem tego domu weselnego w Balicach jest to, iż zlokalizowany jest jedynie 12 kilometrów od Krakowa, który ma niezmiernie bogatą bazę hotelową. Dojazd orszaku weselnego po ceremonii do sali weselnej nie będzie więc trwać dłużej niż nieco ponad pół godziny.

Adres:
Pałac Radziwiłłów
ul. Krakowska 1
32-083 Balice

Mob.: +48 535 610 320
E-mail: [email protected]