Regulacja okien. Kiedy opłaca się ją wykonać?

Jeśli potrzebujesz zamówić regulację okien Warszawa, wejdź na serwismeteo.pl/regulacja-okien/.

Regulacja okuć okiennych, potocznie nazywana regulacją okien, to profesjonalna usługa, która ma być wykonywana zawsze, gdy pojawiają się trudności z zamykaniem okna, a też przed sezonem letnim i zimowym – żeby dobrze ustawić docisk skrzydła do ramy. Dowiedz się, dlaczego jest to ważne!

Po co wykonuje się regulację okien?

Regulacja okien nie jedynie pozwala ustawić optymalną szczelność okna, jednakowoż również zapobiega zdeformowaniom i uszkodzeniom ramy.
Wyróżnia się dwa typy regulacji okien (a wnikliwie mówiąc: regulacji okuć okiennych). Pierwszy typ to regulacja siły docisku skrzydła do ramy – to tak nazywana regulacja zima/lato, która wpływa na szczelność okna, a w związku z tym na wentylację lokalu mieszkalnego. Przed sezonem zimowym okna ustawia się w trybie zimowym, inaczej zwiększając docisk skrzydła do ramy okiennej, żeby przepuszczało jak najmniej powietrza. Z kolei przed sezonem letnim docisk skrzydła do ramy okiennej warto obniżyć, żeby okno przepuszczało znacznie więcej powietrza.
Drugi rodzaj to regulacja pozycji skrzydła. Nieprawidłowa pozycja skrzydła sprawia komplikacje z zamykaniem okna czy też działaniem klamki, a regulacja pozycji skrzydła zezwala je wykluczyć.

Jak niejednokrotnie powinna być wykonywana regulacja okien?

Jak łatwo się domyślić na podstawie podanych wyżej wiadomości, regulację okien powinno wykonywać się dwa razy w roku – przed sezonem letnim oraz zimowym.
Jeżeli jednak pojawiają się komplikacje z zamykaniem okna bądź klamka stawia opór, należałoby dodatkowo wezwać ekspertów od regulacji okien, którzy polepszą pozycję skrzydła okna.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]