Kilka zasad montażu drewnianych paneli podłogowych

Dowiedz się, gdzie zamówić panele drewniane podłogowe

Panele podłogowe wyglądają równie dobrze, co drewniane podłogi, a kosztują dużo mniej. Niskie ceny to nie jedyna zaleta paneli podłogowych – można je ułożyć w dosłownie kilka godzin, a każdy poradzi sobie z tym bez pomocy fachowców. Jak więc zamontować panele podłogowe?

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie znoszą wody – zawartość wody nie może przekroczyć 3%. Nie możesz zapominać również o odpowiedniej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości przynajmniej dwóch dziesiątych milimetra oraz wełna mineralna. Po wizycie w sklepie nie wyjmuj ich z paczki – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na dwa dni – dzięki temu pozbędą się nagromadzonej wody. Wszystko już na swoim miejscu?

Najważniejsze reguły układania paneli podłogowych

Rozpoczynając układanie paneli, pamiętaj o najważniejszym – najlepiej robić to startując z kąta pomieszczenia. Przed pracą, dokładnie obejrzyj każdy z nich i znajdź ewentualne wady fabryczne, gdyż potem producent ma prawo nie uznać reklamacji. Nie zapominaj o temperaturze podłoża, która powinna być wyższa, niż piętnaście stopni Celsjusza. Montuj je wertykalnie do źródła światła, a w wąskich pomieszczeniach – w ten sposób, żeby dłuższy bok biegł równolegle do dłuższej ściany. Zepniesz je za pomocą specjalnych klipsów – to wytrzymałe i nieskomplikowane rozwiązanie.

Panele podłogowe powinny rozszerzać się i kurczyć

Wyprodukowane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w domu. Pamiętaj więc o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze minimum dziesięciu milimetrów – będą mniej zauważalne, jeśli wykorzystasz listwy podłogowe.

Adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]