Antena naziemna – cechy typowe i elementy istotne

Dowiedz się, gdzie zamówić antenę DVB T, wejdź na http://tinyurl.com/mbuub8v.

W zdecydowanej większości domów znaleźć można odbiornik TV. Większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie okazał się niepotrzebnym gadżetem, trzeba zaopatrzyć się również w dobrej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w przeróżnych sytuacjach.

Antena naziemna – co oferują producenci?

Wybór anten telewizyjnych jest w chwili obecnej naprawdę duży. W sprzedaży znaleźć można siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T oraz anteny ASR i DIGIT – DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych zarówno w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych o charakterze indywidualnym. Dostępne aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się głównie prostotą montażu. Bez żadnych problemów upora się z nim każdy, kto przynajmniej parę razy miał w dłoni przyrządy używane przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które na ten moment oferują nam producenci, cechują się także wysoką wytrzymałością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. To właśnie dlatego pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na najwyższym poziomie przez niezwykle długi czas.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej wyborze?

Wielki wybór anten tego typu sprawił, że powinno mocno przyłożyć się do wyboru anteny, którą planujemy kupić. Należy wiedzieć, że uwagę powinno się zwrócić na mnóstwo uwarunkowań, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat położenia nadajników błyskawicznie wyszukamy w Internecie. Znaczenie ma także moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Uwzględnić należy w każdym przypadku ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym umiejscowiona jest antena naziemna. Ogromne znaczenie ma też to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy też w mieście.

Adres:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]