Aranżujesz sypialnię albo salon? Rozważ zakup szuttersów

Zobacz wizualizacje z wykorzystaniem shuttersów w sypialni.

Szatersy (shutters), innymi słowy wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się najczęściej z wystrojem domów w stylu afrykańskim i południowoamerykańskim. Jednak ten element osłony okna można zastosować także w naszych domach – jest to niezwykle wytrzymałe, a jednocześnie doskonale wyglądające rozwiązanie, które w wielu przypadkach sprawdzi się lepiej niż modne w tej chwili rolety.

Shuttersy w salonie – ozdoba i praktyczne funkcje

Shuttersy w salonie czy w pokoju dziennym, mają podwójną funkcję – praktyczną oraz ozdobną. Shuttersy zdecydowanie zwiększają walory estetyczne salonu. Ich lamele są szersze, dzięki czemu wspaniale prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są istotne, bowiem to w salonie podejmuje się gości, jak również przebywa się w nim po kilkanaście godzin w trakcie dnia. W związku z tym wypada zadbać, żeby to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale także wygodne. Opcja wybrania kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia regulację ilości promieni słonecznych wnikających do salonu, co pozwala m.in. na całkowite jego przyciemnienie, kiedy pragniemy zobaczyć serial, lub jego delikatne ściemnienie, gdy staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pomieszczeniu.

Shuttersy w sypialni – bardzo łatwa konserwacja

Opcja kontroli przenikania światła do pokoju jest bez wątpienia najistotniejsza w sypialni. Shuttersy przydadzą się tu jednak także z innego powodu – dzięki nim da się skutecznie korygować temperaturę sypialni, która w dużej mierze oddziałuje na nasz zdrowy sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym latem łatwiej jest utrzymać niską temperaturę w sypialni, a zimą dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Dodatkowo okiennice typu shutters tworzą efektywną barierę chroniącą przed głośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też wspaniałe rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Na ich lamelach osiada się mniej drobinek kurzu niż w zagięciach firanek, a ich czyszczenie jest niezwykle łatwe i trwa zaledwie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy doskonale sprawdzą się również w kuchni, w pokoju dziecka oraz w łazience.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]