Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Więcej szczegółów o okiennicach wewnętrznych shutters.

Urządzając pokój, sporadycznie poświęca się zbyt wiele uwagi oknom. Najczęściej decyzja pada na szablonowe aranżacje, a więc zasłony oraz firanki, które czasami łączone są z roletami. Aczkolwiek jest jeszcze jedno rzadko znane w Polsce rozwiązanie – nowoczesne okiennice ozdobnea więc shuttersy.

Z czego wytwarzane są shuttersy

Głównym atrybutem shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach dekoracyjnych poruszają się i można ustawiać je w dowolnej pozycji, zależnie od potrzeb domowników. Producenci wytwarzają je z listw drewnianych, PCV, a także z płyt pilśniowych. Shuttersy montuje się najczęściej na oknach, jednak równie dobrze sprawdzają się na drzwiach oraz w szafach. Okiennice ozdobne shutters to co prawda element okna, który w naszych domach wykorzystuje się wciąż sporadycznie, ale większa część z nas z pewnością kojarzy je z ekranu telewizora czy kina, bowiem te okiennice są często używane na terenach z ciepłym klimatem, czyli w Afryce Południowej i w Nowej Zelandii.

Atuty shuttersów

Shuttersy to okiennice dekoracyjne które nie tylko rewelacyjnie wyglądają, ale mają także zastosowanie. Przy ich użyciu można w pasywny sposób regulować wykorzystanie promieni słonecznych: latem ograniczać nagrzewanie się wnętrz, a w zimne – zapobiegać stracie ciepła. Shuttersy świetnie komponują się z rozmaitymi stylami aranżacyjnymi i da się je umieścić je na przeważającej większości ram okiennych. Wykonuje oraz montuje się je na zamówienie, co powoduje, iż są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom niezwykle ciekawy wygląd, w wyniku czego wpływają na podwyższenie wartości domu. Warto także uwydatnić, iż okiennice wewnętrzne shutters są regulowane bez wykorzystania żyłek, co właściciele psotliwych zwierzaków czy rodzice ciekawskich dzieci, które mogłyby zaplątać się wystające żyłki, uznają na pewno za dużą zaletę.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]