Części do Citroena – gdzie je kupić?

Citroen części Kraków. Więcej na france-car.com.pl

Citroen jest marką ze stuletnią tradycją, od dziesięcioleci znana dobrze polskim kierowcom. Jej samochody w kraju nad Wisłą są cenione ze względu na szeroką dostępność, przystępną cenę i w szczególności za znaczną liczbę warsztatów wyspecjalizowanych się w ich serwisowaniu. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak C-Crosser, C-Elysse, Jumper, C4, C5, C6, Xantia, Xsara, Saxo i Nemo. Rzecz jasna, tak jak auta innych marek, ulegają one awariom, więc posiadacze samochodów od francuskiego producenta muszą przygotować się na to, że prędzej czy później będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części Citroen – co kupujemy najczęściej?

To, jakie części najczęściej odmawiają posłuszeństwa jest zależne przede wszystkim od konkretnego modelu – każdy z nich ma swoje wady, z których wynikają inne awarie. Na początku trzeba na pewno napomknąć o płynach, które ulegają zużyciu w wyniku codziennej eksploatacji pojazdu. Są to najczęściej czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, płyn hamulcowy, olej silnikowy i płyn chłodniczy. Systematycznych wymian, których ze względu na bezpieczeństwo nie wolno lekceważyć, wymagają również moduły układu hamulcowego: klocki oraz tarcze.

Gdzie niedrogo i wygodnie kupić części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją są zawsze oryginalne części Citroen – te nieautoryzowane, nierzadko pochodzące z chińskich fabryk, w wielu przypadkach charakteryzują się niższą jakością, co negatywnie wpływa na komfort i bezpieczeństwo jazdy. W związku z tym posiadacze aut Citroen części zamienne powinni kupować w sklepach specjalizujących się w dystrybucji podzespołów do samochodów francuskich. Jeśli w po sąsiedzku żaden z podobnych nie działa, wszelkie wymagane elementy można zakupić przez internet.

Adres:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]