Jakie właściwości mają lampy solne?

Lampy solne zamówisz na ogrodysolne.pl/pl/c/Lampy-solne/16.

Lampy solne w ostatnich czasach uzyskały gigantyczną popularność. Należy przyznać, że są bardzo estetycznym dodatkiem do wnętrz mieszkalnych, gwarantującym nastrojową atmosferę. Jednak czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych ma prawo zapewniać też korzyści lecznicze?

Lampy solne

Lampy solne to nie wyłącznie ładne dekoracje wnętrz mieszkalnych, ale także urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są stworzone z brył soli, odkopanych z kopalni, a potem wydrążonych, aby pomieścić wewnątrz żarówkę. W większości wypadków bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy tak właściwie lampa jest uruchomiona, emituje ciepłe, delikatne światło, tworząc przyjemną atmosferę w pomieszczeniu.

Zasada działania lamp solnych

Działanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła emitowanego przez lampę, jony ujemne są wyzwalane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne określane są naturalnymi jonizatorami atmosfery. Jony ujemne posiadają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz lub mikroorganizmy. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, dezynfekując równocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza może dostarczyć ulgę osobom cierpiącym na alergie lub też kłopoty z układem oddechowym.

Jakie właściwości zdrowotne posiadają lampy solne

Pośród korzyści z korzystania z lamp solnych zazwyczaj wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – zdezynfekowane powietrze ma prawo przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą czy innymi chorobami układu oddechowego, pozytywny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, służąc relaksowi oraz redukcji stresu, poprawa koncentracji – twierdzi się, że jony ujemne, wydzielane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – co poniektórzy uważają, iż jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, inaczej zanieczyszczeń produkowanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie tylko wzięte dodatki do wnętrz mieszkalnych, ale również możliwe źródło wigoru oraz właściwego nastroju.

Adres:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]