Kapsułki z kawą – zawsze idealne espresso i latte

Duża część z nas nie wyobraża sobie śniadania bez kubka gorącej, aromatycznej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na kolejny dzień pracy. Przy dobrej kawie relaksujemy się także z przyjaciółmi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o najnowszych wydarzeniach w polityce. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go zazwyczaj w dwóch wersjach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Ponieważ tak jest szybko oraz wygodnie.

Kapsułki do ekspresu równie dobra jak w kawiarni

Kiedy chcemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków lub fantazyjnie sporządzoną idziemy zazwyczaj do kawiarni, ponieważ niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie różnych napojów kawowych. Nie umiemy dobrać odpowiedniej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, zatem nie wiemy jak przekształcić espresso w perfekcyjne macchiato, latte czy cappuccino. Dlatego popularna od dekad, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki kawy do ekspresu, którą można przygotować w kilka minut w niedużych dedykowanych ekspresach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do kawy? Głównie dlatego, iż posiadając ekspres na kapsułki nie musimy martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest doskonale odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnych dodatków, a naszym zadaniem jest tylko położenie kapsułki z kawą w pojemniku, dodanie do ekspresu należytej ilości wody, podstawienie kubka albo filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki z kawą – dobra kawa w rozsądnej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są drogie – małe modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200-300 zł. Sama kawa w kapsułkach to także nie jest ogromny wydatek. Jeśli przeliczyć koszt jednej kawy, to np. macchiato można przygotować w domu za niecałe 1,30 zł. Cena waha się oczywiście w zależności od producenta kapsułek, ale w porównaniu z identycznym napojem podawanym w kafeterii, jest to z reguły ok 15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich olbrzymią zaletą. Smakosze kawy jednakże zastanawiają się częstokroć czy posiadając ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do zakupu kapsułek tylko od danego producenta. To bezpodstawne obawy. Współcześnie do większości wziętych systemów, m.in. Nespresso, Nescafe Dolce Gusto czy Tchibo Cafissimo można zamówić kompatybilne kapsułki.

Adres:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]