Lampa solna – czy warto posiadać ją w mieszkaniu?

Jeśli chcesz zamówić lampy solne, zobacz tu.

Nieduże dekoracje z minerałów i kamienia od wieków zajmują miejsce w naszych domach. Przywozimy je z różnorodnych wypraw po świecie, a niekiedy kupujemy impulsywnie, bo harmonizują ze stylem, w jakim utrzymane jest wnętrze. Z rzadka jednakże są to przedmioty funkcjonalne – z reguły służą jako zwykłe dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do produkcji obiektów stosowanych każdego dnia, jest sól kamienna. Tworzy się z niej przeważnie lampy, ale też inne narzędzia.

Lampy solne są sprzedawane w trzech kolorach

Lampy solne ładnie się prezentują i bez większego problemu można je dopasować do wystroju domu, ponieważ występują w trzech kolorach (szarym, różowym, białym) i w licznych ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest unikatowa niczym linie papilarne, bo nie ma brył solnych o takim samym wzorze krystalizacji oraz kształtach. Niezwykle popularne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie polerowaną, nie naruszoną powierzchnią. Często zdarza się jednakże, iż rzemieślnicy zajmujący się wytwarzaniem takich lamp, nadają im bardziej regularne formy, np. walca bądź kuli.

Lampa solna – dzięki niej szybciej się zrelaksujesz

Dużo osób wierzy, iż lampy solne mają dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im zwłaszcza zdolność jonizacji powietrza, innymi słowy produkowania anionów, równoważących te produkowane przez wszędobylskie przyrządy elektroniczne. Jony ujemne poprawiają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie między innymi ludziom borykającym się z alergią bądź astma. Blask, jaki emitują te lampy, jest łagodny i kojący, zatem zaleca się nabycie ich osobom cierpiącym na stres albo bezsenność, ponieważ przy nich można skuteczniej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie produkuje się jedynie lamp solnych. Wykonuje się z nich też pojemniki na biżuterię i prześliczne świeczniki, a pokaźne bloki z soli stosuje się w gastronomii i aranżacji domów.

Adres:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]