Listwy podłogowe – cechy i zastosowanie

Listwy podłogowe zamówisz na http://tinyurl.com/ycx7nqz5

Z pozoru są niewiele znaczącym elementem, ale ich charakter ma ogromny wpływ na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zasłaniają szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają schludne poprowadzenie kabli oraz zabezpieczają dolną część ściany przed pobrudzeniem i uszkodzeniem, co jest ważne szczególnie w pomieszczeniach, po których poruszamy się w butach. To na pewno dostateczny powód, żeby nie bagatelizować ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o zakupie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC albo MDF

Drewno to materiał wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i bardzo dobrze komponuje się z eleganckimi dodatkami czy meblami – głównie, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem dobrym rozwiązaniem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z PVC bądź MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

W pomieszczeniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu warto zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i one mogą być wykonane zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – zazwyczaj w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy fioletowe i czerwone. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, pod warunkiem, że nabędziemy białą wersję i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Adres:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]