Maski nawilżające do włosów – kiedy zaleca się ich używać?

Jeśli chcesz nabyć maski nawilżające do włosów, koniecznie sprawdź https://houseofbeauty.com.pl/c/69-maski-do-wlosow.

Nasze włosy wystawione są na działanie wielu destruktywnych czynników. Na ich wygląd źle oddziałują między innymi niektóre zjawiska atmosferyczne – ekstremalne temperatury, silny wiatr czy też słońce. Równie niebezpieczne jest spanie z wilgotnymi włosami, koloryzacja, korzystanie z nieodpowiednich kosmetyków czy też stylizacja przy pomocy prostownicy bądź suszarki. To sprawia, że włosy wymagają permanentnej pielęgnacji. O ile zniszczenia nie są duże, możemy w tym celu wykorzystać odżywkę. W wielu przypadkach jednak ten kosmetyk może okazać się niewystarczający.

Naturalne maski do włosów a odżywki – co je różni

Maski do włosów odbudowują bardziej intensywnie aniżeli typowe odżywki. Zdecydowanie lepiej też chronią włosy. Kosmetolodzy często porównują je do „posiłku” dla włosów – z nich czerpane są substancje odżywcze, dzięki którym możliwe jest odbudowę nawet krańcowo uszkodzonych włosów. Maski do włosów różnią się od odżywek sposobem aplikacji – trzeba je pozostawić na włosach dłużej. By dotarły w głąb komórek skóry i włosów, trzeba je spłukać dopiero po kilkunastu, a czasem nawet kilkudziesięciu minutach. Ze względu na ich silne działanie, najlepiej korzystać z nich raz w tygodniu.

Naturalne maski do włosów – co zawierają?

W porównaniu do odżywek, maski nawilżające do włosów zawierają więcej składników wpływających na polepszenie stanu włosów. W zależności od przeznaczenia danego kosmetyku, poszczególne komponenty mogą być skompilowane tak, żeby zabezpieczać włosy przed niekorzystnymi czynnikami (np. promieniami UV) lub by je odbudować. W tym celu wykorzystuje się takie składniki jak keratyna, silikony, a także różnego rodzaju olejki. Naturalne maski do włosów zawierają prócz tego wyciągi roślinne (m.in. z aloesu) bądź jedwab.

House of Beauty Retail LTD plc

E-mail: [email protected]