Opony motocyklowe – radialne czy diagonalne?

Jeśli szukasz opony motocyklowej, koniecznie odwiedź ten adres.

Niezaprzeczalnie jednym z najistotniejszych podzespołów każdego motoru są opony. To jedyne części, które podczas jazdy bezpośrednio dotykają powierzchni drogi, zatem to one mają kolosalny wpływ na osiągi, wygodę oraz bezpieczeństwo jazdy. To mocne argumenty za tym, żeby ich dobór starannie przemyśleć i nie rozglądać się za oszczędnościami poprzez zakup taniego ogumienia. Co zatem wziąć pod uwagę, by mieć pewność, że wybieramy opony wysokiej jakości, a zarazem stosownie dobrane do typu motocykla, typu przemierzanych zwykle dróg oraz naszego stylu jazdy?

Opony motocyklowe – wpływają na sterowność oraz stabilność pojazdu

Dla każdego modelu motoru przypisany jest odpowiadający mu rozmiar opon, którego nie zaleca zmieniać. Wprawdzie w przypadku samochodów podmiana rozmiaru nieraz jest możliwa, to dla kierowców motocykli z reguły kończy się tragicznie. Kupując opony do motocykli trzeba zatem precyzyjnie trzymać się dyspozycji producenta jednośladu, bowiem założenie niewłaściwego ogumienia może bardzo niekorzystnie wpłynąć na stabilność i sterowność maszyny.

Opony do motocykli – inne istotne właściwości

Kupując opony motocyklowe, pod uwagę należy wziąć także inne ich właściwości, za pomocą których łatwiej będzie nam dobrać je do preferowanego stylu jazdy. Pod tym względem najistotniejszy jest indeks prędkości – im jest wyższy, tym większą szybkość można rozwinąć na danym modelu opon. Ogromne znaczenie ma także indeks nośnościinformujący o tym, jaki skrajny ciężar wytrzyma wybrane ogumienie.

Radialne i diagonalne opony motocyklowe – podstawowe różnice

Przy wyborze opon do motocykla należy przyjrzeć się też kształtowi ich osnowy, a więc karkasowi. Pod tym kątem rozróżniamy dwa typy opon – radialne oraz diagonalne. Te ostatnie, ze względu na wytrzymałe ścianki boczne oraz nieskomplikowaną budowę nadają się przede wszystkim do jazdy off-road. Opony radialne zaś cechuje promieniste ułożenie osnowy oraz wyjątkowa sztywność, które czynią z nich najlepszy wybór do motocykli wyczynowych.

Adres:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]